Otázky a odpovědi

Co si mám sebou přinést na měření ?

- vzorky vody z domácnosti, pracoviště i chaty, teplou i studenou, stačí do plastových lahví                                                                                              

-léky předepsané lékařem, fyzicky, nejen prázdnou krabičku                                         

-doplňky stravy, které užíváte pravidelně

Jak dlouho bude léčba trvat ?

- je to individuální a kromě závažnosti diagnózy záleží i na disciplíně klienta. V průměru se dá říci od tří měsíců po dva roky.

Budu muset vaše léky užívat stále?

– ne, naším cílem je klienta dostat do takové formy, aby nemusel užívat už nic. Často je vedlejším důsledkem očisty organismu i snížení dávek či redukce alopatických léků, které klient bral. Nechceme si vyrábět nekonečné pacienty, protože fronta lidí čeká na volné termíny. Naším zájmem je vrátit klienta do plnohodnotného života, a sbohem, ,,další pán na holení".

Proč bych měl věřit, že mne vyléčíte, když mi zatím nepomohli doktoři? Jsem už skeptický.

–máme lepší diagnostiku a pracujeme s patogeny, se kterými klasická medicína nepočítá. Proto ani nepoužívá léky, které by k jejich odstranění byly vhodné. Také se můžeme opřít o praxi, máme řadu úspěšně vyléčených případů i u takových diagnóz, o kterých klasická medicína tvrdí, že jsou nevyléčitelné.

Vyléčíte každého?

- Ne. Musíme počítat s omezeními danými věkem                                                     

 - obtížně se léčí klienti, kteří užívají řadu alopatik                                             

 - velmi obtížně se léčí klienti, kteří užívali dlouhodobě kortikoidy              

 - nepracujeme s těhotnými ani s kojícími ženami, nepracujeme s velmi malými dětmi

- neumíme léčit nemoci podmíněné geneticky                                                         

- musíme počítat i s nevratným poškozením tkání, takže čím déle nemoc trvá, tím horší je prognóza. Nevratné poškození tkání může způsobit například obrna, borrelie, pomalý virus, a podobně.

Proč si s parazity neporadí náš imunitní systém?

To by parazit nebyl parazitem. Kdyby tomu tak bylo, dávno by se lidstvo za ty stovky let vývoje se všemi parazity vyrovnalo a my bychom nepotkali ani jediného. Parazitický způsob života je však tak výhodný, že ho využívá 75% všech živých organismů na planetě. Aby se parazit v hostiteli udržel a zajistil si pohodlné živobytí, to hlavní, co se musí naučit, je vyhýbat se hostitelově imunitní obraně. Například dokáže produkovat na svůj povrch látky, které je obalí a ,,zneviditelní“ pro naše imunitní buňky. Mění antigeny na svém povrchu, snaží se na sebe neupozorňovat zbytečným pohybem, atd...  

 I když se nakonec hostiteli přeci jen podaří vyvinout nějakou obranu, parazit si najde protiobranu, která se uplatní hned v následující generaci. Takovému nekonečnému soupeření se říká ,,přezbrojování“, a o tomto mechanismu píše například Karl Johansonn v knize ,,Vládce parazit“. Paraziti musí věnovat spoustu energie na své zabezpečení proti hostitelské obraně, protože jim jde doslova o život. Mimo tělo hostitele nejsou schopni přežít. Můžeme se však rozumně vyhýbat situacím, kdy bychom se mohli nakazit.  

Proč se nemohu vyléčit pomocí bylinek?

Jak bychom byli rádi, kdyby to šlo! Odpadlo by nám velké riziko, měli bychom klid na práci a nemuseli bychom se obávat nikoho a ničeho. Nikomu bychom nevadili! Totéž platí o plazmovém generátoru. To by byla krása! To by se žilo! Ale bohužel jsme vyzkoušeli kde co, s úspěchem nevalným. Důvodem je to, že zárodky parazitů, vajíčka a larvy, se často nacházejí v mimostřevních lokalizacích. Ve žlučníku a žlučovodech, v žilních pleteních kolem rekta, v lymfatických uzlinách kolem střev, v podslizniční a svalové vrstvě, ve slinivce. Byliny jsou prostě ,,jídlo“, projdou střevem a vyjdou ven. Další orgány většinou moc neovlivní, nebo je koncentrace jejich účinných látek slabá. Dále musíme pamatovat na to, že mnoho parazitů ve střevě vůbec nežije. Příkladem jsou lymfatické filárie, svalovec, toxocara, ancylostoma, cysty tasemnic mohou být prostě kdekoliv, plasmodia jsou v krvi, prvoci mohou osídlovat i sliznice močopohlavního traktu a nosohltanu, atd…Byliny se tam nedostanou.

 Zkoušeli jsme JUKU, BEFUNGIN, KŘEMELINU, JÍL, ČESNEK, ZÁZVOR, PELYNĚK, HŘEBÍČEK, OŘEŠÁK, PÁLIVOU PAPRIKU, TOBOLKY TICHANOVSKÉHO a JUKLA, PARA-CLEANS, COLOVADU, TRIGELM, COLONIX, WURM-EX, SCRAM, BIOCONI, ČEMEŘICI. Jisté výsledky s mechanickou očistou střeva byly zaznamenány, a i jistá úleva, ale pokud jsme nedostali zárodky odevšad, potíže se za čas vracely. Já se svými škrkavkami jsem byla skvělý pokusný králík, další zkušenosti dodali kolegové a klienti. Rovnou klientům byliny vymlouvám jako ztrátu času a peněz. Místo té ,,šetrné“ a ,,ekologické“ investice už se mohli nějakého druhu parazita opravdu zbavit. Musím se smát, když se občas stane, že se jim po bylinách dokonce přitíží, zhusta se to děje při COLOVADĚ. Ricínový olej a klystýr opět vypláchne jen střevo.    

 Do jisté míry pomůže dlouhodobá hladovka, ale jen málo jedinců se odhodlá k šestitýdenní hladovce. Paraziti většinou vydrží žít z toho,    z čeho žije po tu dobu vaše tělo, zvlášť hematofágové. Jak říkají Rusové: ,,Parazit vydrží víc než člověk“. Nakonec jsme byliny pro malou efektivitu opustili.  

Nemá přece smysl, abych se odčervoval, když se mohu zase nakazit?

Nemá smysl, abych si čistil zuby, když budu zase jíst? Nemá smysl, abych si čistil boty, když půjdu zase ven? Vždyť si je tam nechte, nikdo vás nenutí. Parazity ale máte většinou nasbírané za roky a je málo pravděpodobné jich nachytat zase tolik. Zvlášť když s klienty probereme, čemu se raději vyhnout. Jsou jedinci, kterým očista vydrží roky. Jsou jiní, kteří přijdou s parazity už za rok. Většinou jsou to chovatelé zvířat, zemědělci, učitelky mateřských škol, lidi co pracovně hodně cestují, myslivci. Tam se jedná o riziko povolání. Nikomu také nezaručíme, že ho už nikdy nepoštípe komár. Ale většinou lidem dobrý zdravotní stav vydrží, a při ojedinělých  zdravotních výkyvech už vědí, co dělat. 

Když budu jíst jen ovoce a zeleninu, tak se přeci nenakazím?

Testovala jsem mnoho makrobiotiků a vegetariánů, všichni nějakého parazita měli. Je pravda, že je tu menší riziko nákazy, spojené s konzumací syrového či tepelně nedokonale upraveného masa, ale tím se nevyhnete parazitům v nebo na zelenině a ovoci, ve vodě, parazitům, které můžete chytit při koupání i pití, parazitům získaným při poštípání infekčním hmyzem, parazitům, kteří se do nás mohou dostat při práci s půdou a v zeleném porostu. Jedna makrobiotička nejedla maso třicet let, ale svou vlastnoručně vypěstovanou zeleninu hnojila prasečím hnojem z nedalekého vepřína. Naměřila jsem jí tasemnici vepřovou, Taenia solium. Žena trpěla závratěmi a depresemi. Jinak byla ale pozoruhodně zdravá.

Člověk s dobře vyladěnou psychikou, který netrpí stresy a depresemi, parazity mít nemůže. V harmonickém těle se parazit neudrží. Proto je důležitější práce s psychikou, než opakované chemické odstraňování parazitů, které mi nezaručí reinfekci.

a)Testovala jsem pět kamarádů buddhistů. Všichni patří k poměrně hodně pokročilým, aktivně praktikujícím buddhistům s dlouholetou praxí. Buddhistická filosofie a praxe je u nás docela dobře ,,zavedená“ díky lamovi Ole Nydahlovi, který na nesčetných přednáškách během posledních zhruba deseti let naučil spoustu Čechů meditovat a pracovat s myslí. Sám je přímým žákem Karmapy. Jeho stoupenci už mají práci s vědomím velmi dobře zvládnutou. Jen proto možná dokázali žít a naplno fyzicky i duševně pracovat, i přes pociťované obtíže a bolesti. Protože však většina z nich cestovala za duchovním poznáním po celém světě, včetně Indie a Tibetu, mnozí z nich si přinesli do vlasti tropickou malárii a další parazity. Komárům je to jak vidět jedno, koho poštípou. A záruka kvalitní pitné vody v těchto krajích také není, o jídle nemluvě. Tedy ani duchovně hodně pokročilí jedinci nemají záruku jakékoliv ,,ochrany“.                                                                   

b) V Deníku poradce 2, v příbězích u mého profilu, i v příbězích klientů paní Bulišové z Brna a paní Belušové z Prahy najdete několik článků, kdy pacienti s depresemi, úzkostmi, panickými atakami, agorafobií, a dokonce schizofrenií a obsesí se dostali ze svých potíží jen na základě detoxikace a odčervení. Deprese, to bývá nejčastěji kombinace cerebrální malárie a cyst tasemnic na mozku. Ale i hlísti produkují neurotoxické látky, které nám znepříjemňují život. Máme-li navíc chronické potíže a bolesti, se kterými si nikdo neví rady a lékaři je navíc bagatelizují, to na náladě také nepřidá. Je tedy potřeba nezaměňovat slepice a vejce, příčinu a následek. Není to tak, že nejdříve vyladím psychiku a tělo si už poradí samo. Tuto teorii jsem se navíc snažila několik let poslušně naplňovat, a nefungovala.           

Je to přesně obráceně. Zbavme tělo toxinů, příživníků a bolesti, a klient si už daleko lépe poradí s překážkami, které mu klade život. Když pacienti mluví o tom, že ,,to mají ze stresu“, nebo když bezradný lékař svede symptomy na psychosomatiku, musíme se naučit rozlišovat, co je a co není stres. Stres je, když jsem bez práce a vyhlídka na novou je slabá. Stres je, když mi zemřel blízký člověk. Stres mám, když ztratím střechu nad hlavou. Stres mám, když mně nebo někomu z rodiny lékaři sdělí závažnou diagnózu, nebo když mám v rodině dlouhodobě nemocného, kterého musím ošetřovat. Stres může mít člověk, který je v práci šikanován a není pro něj jednoduché pracoviště opustit. Stres má dlouhodobě týraná manželka. Stres má rodina alkoholika. V takovém případě pochopitelně imunita dlouhodobě stresovaného člověka klesá a tito lidé mohou snadno dostat každou nemoc, včetně té nejzákeřnější. O tom se nebudu s nikým přít. Na takové životní situace, snad mi dáte za pravdu, však nepomohou nějaké informační kapky. Ostatně mám to vyzkoušeno, zprvu jsem i já věřila.

 Dnes je ale moderní za stres schovávat nadmíru práce, drobné patálie, nepohodlí a běžné provozní starosti. To není stres, to je neschopnost si lépe zorganizovat život. Pokud chodíte do práce, máte střechu nad hlavou a všichni členové vaší rodiny žijí, /nepočítám rodiče a prarodiče v pokročilém věku, to byste chtěli moc/, nemáte stres. Pokud máte přesto psychické potíže, hledejte mikrobiální příčinu.

c) Mám tři stupně Reiki, prošla jsem Modrou alfou, Holotropním dýcháním, kurzy Tichanovského, byla jsem párkrát na seancích stoupenců Hare Krišna, v době, kdy tu nic jiného nebylo, stoupenců Osha, jela jsem do Prahy na přednášku Sri Chinmoye a navštívila setkání jeho stoupenců v Brně, abych zjistila, že hinduismus mi nesedí. Odpovědi mi dal až buddhismus. Odseděla jsem hodiny na přednáškách, hodiny a víkendy meditovala a praktikovala, přečetla několik knih buddhistických mnichů, absolvovala 5x Phowu, kdy týden prakticky téměř nepřetržitě meditujete. Přečetla jsem Luisu Hay Miluj svůj život, Moodyho Život po životě, Tibetskou i Čínskou knihu mrtvých, Život Spícího proroka Edgara Cayce, a spoustu dalších samizdatů duchovních i duch-hovních. Vyjmenovávám to proto, abyste si nemysleli, že jsem duchovnem nepolíbená.  

PŘESTO, na základě všech těchto zkušeností, a praktických zkušeností za léta mé práce, tedy shrnutí všeho, co jsem nasbírala za 20 posledních let života, tvrdím, budu tvrdit a radit svým kolegům, že deprese je nepřirozený stav, kdy je potřeba především hledat a odstraňovat mikrobiální zátěže z mozku klienta, než jej dopovat rádoby uklidňujícími informatiky, nebo s ním soucitně hovořit, vést ho k rozebírání situace a nutit ho k meditacím, nebo mu radit, aby se ,,pochlapil“. Koneckonců, dočtete se, že mnozí klienti to zkoušeli, a bez efektu. Bodejť, tasemnice na to neslyší. 

Přečtěte si článek Deprese může propuknout i v důsledku alergické reakce na zánět

Jaké jsou nejčastější chyby při detoxikaci?

Chyby dělají poradci i klienti. Dva lidé s podobnými potížemi mohou mít naprosto rozdílné výsledky za stejný čas. Drobné, ale přitom zásadní chyby mohou radikálně ovlivnit úspěšnost celé léčby. Když už jste se do toho dali, dodržujte i maličkosti, které by mohly celý proces brzdit.

Poradce

Nejzávažnější chyba – nedává MMS. Je širokospektré a levné, pokrývá pět druhů patogenů – viry, bakterie, plísně, plasmodia, prvoci běžní. Jeho záběr je tak široký, že ho nelze nahradit žádným stejně kvalitním přípravkem.                                                                            

Spokojí se s ujištěním, že klient MMS bere, nezkontroluje si, JAK. Důležitá je doba, po kterou čekám, než aktivovanou směs zaliji vodou. Původní doporučení Jima Humbla bylo 3 minuty. Za tu dobu veškerý dioxid vyprchá. Ideální je 10 vteřin. Vodou zaléváme jen na dva tři prsty do sklenice, nezapíjíme, nebo jen minimálně. Čím více vody, tím více ředění a tím méně účinku. Po vypití aktivované zředěné dávky HODINU nejíme.

Poradce musí mít přehled, jaké doplňky stravy a čaje klient bere. Klienta samotného ani nenapadne, že některé doplňky stravy nebo vitamíny, kterými si o své vůli vylepšuje léčbu, mohou naopak celou kúru zhatit. Poradce si nechá fyzicky donést všechny léky, které klient v současnosti bere, a zapíše je. Probere s klientem časový sled braní jednotlivých preparátů během dne. Po skončení kúry je možné léky přetestovat, zda jsou stále ještě potřeba.

V případě trichomonády, Chlamydií trachomatis, mycoplazmat, HPV, gonokoků …tedy všech pohlavně přenosných chorob-léčíme oba partnery.

V případě dětských roupů léčíme celou rodinu, aplikace ATH horem i spodem, 6 týdnů. Důsledná hygiena ložního prádla, ručníků, zdesinfikovat podlahy, koupelnu, záchod.

V případě domácího mazlíčka poradit odčervení a intervaly / Cestal 4x ročně,  Milbemax 2x ročně/, důsledná hygiena textilních povrchů, podlah, koberců, sedaček, zvíře má svůj vlastní pelíšek, důslednost.

Poradce testuje vodu nejen z domácnosti, ale i z práce, z chalupy a chaty, rodičů či dětí, tedy odevšad, kde se klient pravidelně pohybuje.

Před létem doporučit repelenty a lapače na zahradu, aby během letního období docházelo co nejméně k novým potížím v podobě infekcí přenosných hmyzem.

Vysvětlit riziko koupání v přírodních tocích a v termálních lázních

Vysvětlit riziko konzumace syrového masa a ryb

Nepouštět se do léčby tehdy, má li klient před sebou v brzké době operaci, ozařování, chemoterapii, bere-li kortikoidy. V případě kortikoidů je možno zahájit léčbu MĚSÍC po poslední dávce kortikoidů, pokud se celou dobu bralo MMS.

U závažných onemocnění nervových, autoimunitních, polyneuropatií  a otoků končetin zkontrolovat patogeny v rukou i nohou hned na prvním sezení a masáže periferií doporučit od počátku léčby. Ušetří se tím MĚSÍCE času!   

Začínáme kontrolou vody a čištěním střev. Je to logické. V případě, že je střevo v chronickém, byť i mírném zánětu, léky na větší parazity se ideálně nevstřebají a nedostanou se do krve a k potřebným orgánům. Tedy nejdříve čistíme prvoky, pak plasmodia, pak teprve plánujeme očistu od větších parazitů. Obrácený postup málokdy vede k cíli. Výjimkou je případ, kdy klient přijde s tropickou malárií, ta má přednost před vším ostatním, nebo je dobré začínat s maláriemi i tehdy, kdy má klient rovnou tři evropské. Prohodíme-li prvoky krevní a střevní, není to zásadní chyba.

Nepoužíváme žádný druh plazmy, po mnohočetných, letitých  špatných zkušenostech.

Poradce by měl být pro klienta během kúry dostupný, způsbem, na kterém se domluví. Tedy osobním, telefonickém nebo mailovém, aby mohl pružně reagovat na jakékoliv dotazy a připomínky klienta.

Poradce si vede dokumentaci, na kterou navazuje při dalším měření.

 

Klient:

Od klienta se očekává především upřímnost při sdělování svého zdravotního stavu a počtu léků, které bere, ať už od lékaře nebo doplňky stravy. Nejsme vědmy s křišťálovou koulí. Tedy klienta, který se culí sotva dosedne a říká- já vám nic neřeknu, jsem zvědav, zda mi to najdete – takového okamžitě vypoklonkuji ven. Takový člověk nemá o naší práci ani potuchy, nic si nezjistil. U doktora si také nesednete a neřeknete: ,,Tak, pane doktore, tady mne máte a teď přijďte na to, co mne bolí“. Ten by vás hnal. Tam byste si to nedovolili. Z takového chování už je jasná určitá spekulace a záměr diskreditovat, takový klient většinou závažné potíže nemá a chce se jen pobavit. Není mi jich líto, když je vyhodím. Naštěstí je jich minimum.   

Očekává se snaha plnit pokyny poradce, zvláště co se týká užívání MMS. Pokud klient z důvodu nevolnosti není schopen dodržet dávku, na které se s poradcem dohodli, je potřeba dávku snížit na únosnou mez, ale poradce informovat. Dávkování ATH měnit jen po poradě s terapeutem.  

Klient by si raději neměl vylepšovat o své vůli terapii dalšími prostředky a metodami, na průběh celé detoxikace to může mít kontraproduktivní vliv. Pokud přesto chce zapojit i jiné způsoby- například saunu, kryokomoru, akupresuru- jeho poradce by o tom měl vědět.

Brno 20.7.2016